Νίκη για την ΑΕΚ της Καρδιάς!

Ούτε στο Μαρκόπουλο σταμάτησε το τρένο της ανδρικής ομάδας βόλεϊ της ΑΕΚ. Η Ένωση νίκησε την τοπική ομάδα με 3-0 σετ και συνέχισε το αήττητο σερί της, παίρνοντας ακόμα τρεις σημαντικούς βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για την άνοδο.

Το ματς

Η ΑΕΚ ξεκίνησε δυνατά στο παιχνίδι (5-8), ενώ το Μαρκόπουλο μείωσε (11-10) και στη συνέχεια έφερε το ματς στα ίσα (12-12). Η Ένωση δεν πανικοβλήθηκε και έτσι βελτιώθηκε με αποτέλεσμα να πάρει προβάδισμα ακόμα και με 5 πόντους (14-19). Μέχρι το τέλος οι «κιτρινόμαυροι» διατήρησαν το προβάδισμά τους και τελικά έκαναν το 1-0 στα σετ (15-25).

Στο δεύτερο σετ οι δυο ομάδες ξεκίνησαν με ισοπαλία (3-3), ενώ το Μαρκόπουλο πίεσε αρκετά την ΑΕΚ και πήρε προβάδισμα στο σκορ ακόμα και με 18-15. Τελικά, η Ένωση ανέβασε στροφές και με ένα σερί πήρε το πάνω χέρι (21-23) και τελικά έκανε το 2-0 στα σετ (23-25).

Έπειτα, πέρα από την αρχική ισοπαλία (4-4) η ΑΕΚ δεν έδειξε να πιέζετε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού και ξέφυγε στο σκορ (5-11), με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ακολουθήσει το Μαρκόπουλου (8-16). Το 15-25 ήρθε να δώσει τη νίκη στην ΑΕΚ με 3-0 σετ.

Τα σετ: 15-25, 23-25, 15-25.